صفر تا صد قراردادهای مشاوره بازرگانی

همان طور که می‌دانید، امروزه دنیای تجارت و صادرات و واردات بسیار گسترده شده است و از آن جایی که دارای سود بسیار زیاد است، هر کسی که از قوانین آن مطلع باشد و بداند که می‌خواهد چه کار کند، می‌تواند سود بسیار زیادی کند و در آمد زیادی را از آن خود کند. یکی از همین قوانینی و عوامل تأثیرگذار در سود گرفتن از این کار این است که یاد داشته باشیم برای قرارداد مشاوره بازرگانی چه نکاتی را رعایت کنیم و چه چیزهایی را در قراردادهای خود لحاظ کنیم. اگر شما هم قصد دارید تا با چگونگی تنظیم قرارداد مشاوره بازرگانی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را اصلاً از دست ندهید و تا انتها همراه گروه مشاوره بازرگانی گرزدرازی باشید.

چگونه قرارداد مشاوره بازرگانی تنظیم کنیم

لازم به ذکر است که در قراردادهای تجاری، مخصوصاً قراردادهایی که مربوط به فروش یک محصول است، چند نکته‌ی مهم را باید در همان ابتدا به صورت واضح و شفاف مشخص کنید. مورد اول، در مور خود محصول است؛ یعنی کیفیت محصول، نوع و کلاً مشخصاتی که محصول دارد باید در آن مشخص شود. همه‌ی این‌ها باید در همان ابتدا به صورت کامل، واضح و شفاف در قرارداد مشخص شود و ما در قرارداد مشاوره بازرگانی به شما تمامی این اطلاعات را خواهیم داد.

مورد بعدی که باید حتماً بر روی آن تأکید بسیاری زیاد داشته بشایم، زمان تحویل بار یا همان کالا در قراردادها است. باید به طور کامل در قرارداد ما مشخص شود که ما محصول و سفارش خود را قرار است تا در چه زمانی تحویل بگیریم یا تحویل بدهیم. همچنین مورد بعدی که باید به آن توجه داشت، محل تحویل بار هست. اگر قرارداد داخلی و یا خارجی باشد در این موضوع هیچ فرقی نمی‌کند و شما بایستی محل تحویل بار را به طور دقیق و شفاف مشخص کنید. اگر این مورد که خیلی هم مورد مهمی است به شکل واضح مشخص نشود، بعدها می‌تواند خسارات و صدمات جبران نا پذیری را از لحاظ مالی برای ما به همراه داشته باشد.

مورد آخر که در قرارداد مشاوره بازرگانی ما به شما می‌گوییم تا به آن دقت ویژه‌ای داشته بشاید، نحوه تسویه حساب آن قرارداد است. شما در این قرارداد باید کامل مشخص کنید که این قرارداد با آن محصولی که دارید و با محل و زمان تحویلی که مشخص کرده‌اید به چه شکلی بایستی تسویه شود. آیا کل هزینه به صورت یک جا بایستی پرداخت شود یا نه؟ بخشی از هزینه را مشتری می‌تواند پرداخت کند و بخش دیگر هزینه را بعد از تحویل باز؟ همه‌ی این‌ها باید در قرارداد به صورت واضح و شفاف مشخص شود چرا که بعدها می‌تواند لطمه‌های بسیار زیادی را از نظر مالی با رعایت نکردن این نکته‌ها به ما وارد کند.

قرارداد مشاوره بازرگانی چه کاربردی داد؟

تقریباً متوجه شدیم که قراردادهای تجاری در چه دسته بندی‌هایی قرار می‌گیرند و برای بستن یک قرارداد مشاوره بازرگانی و قرارداد تجاری بین المللی یا داخلی چه مواردی را مشخص کنیم و بر روی چه فاکتورهایی باید تمرکز بسیار بیشتر داشته باشیم.

اما به عنوان طرف یک معامله زمانی که قصد داریم تا یک معامله تجاری را ببندیم، با طرف مقابل خود باید مذاکره کنیم و در یک مذاکره تجاری با هدف بستن قرارداد تجاری حتماً باید توجه داشته باشید که تنها هدف ما برای بستن آن قرارداد یا انجام مذاکره این است که بتوانیم از طرف مقابل پول بگیریم و کالایی را به آن بفروشیم آن را متقاعد کنیم تا از ما بخرد. پس کاربردی که می‌تواند قراردادی‌های بازرگانی برای ما داشته باشد داشتن سود است.

در عقد قرارداد باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اولین موردی که ما به شما برای قرارداد مشاوره بازرگانی متذکر می‌شویم این است که شما برای قرارداد بایستی یک پیش‌نویس تهیه بفرمایید که در این پیش‌نویس تمامی توافقات اولیه بین طرفین آمده است و باید این پیش‌نویس در اختیار طرف مقابل ما هم قرار بگیرد.

با توجه به این که طرف مقابل ما ممکن است در کشور دیگی حضور داشته باشد و ما قرار است به شکل غیر حضوری با آن قرارداد ببندیم، باید تمامی توافقات لازم را با فرد مقابل طی بکنیم. تقریباً می‌توان گفت که در قرارداد هیچ موردی نباید بی‌نتیجه میان طرفین بماند و تمام مواردی که در قرارداد گفته شده باید با طرف مقابل درباره آن به صورت کامل صحبت کنیم و در پیش‌نویس هم آورده شود.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیدم تا شما را به صورت کامل با قراردادی‌های بین المللی و قراردادهای تجاری آشنا کنیم و گفتیم که هر یک از این قراردادها می‌تواند چه کاربردی برای ما داشته باشد و نکاتی که لازم است در حین عقد قرارداد بدانیم را برای شما شرح دادیم. همچنین لازم به ذکر است که شما برای مشاوره و تماس و همچنین قرارداد مشاوره بازرگانی می‌توانید با کارشناسان گروه بازرگانی گرزدرازی تماس حاصل فرمایید. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مطلب پرداختید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *