مشاوره بازرگانی گزدرازی

اگر در کارهای بزرگ تجاری و اقتصادی فعالیت دارید و به‌عنوان یک بازرگان در این کار شناخته می‌شوید، قطعاً اهمیت استفاده از مشاوره بازرگانی و حضور آن در کار خود را ملموس و ضروری می‌دانید. چرا که انجام کارهای بازرگانی، نیاز به فوت‌وفن خاصی دارد و صادرات و واردات و سایر فعالیت‌های تجاری مستلزم دانش کافی و علم و تجربه در این زمینه است که شرکت‌هایی با عنوان مشاوره بازرگانی می‌توانند شما را در این راه پر پیچ‌وخم کمک کنند و به شما مشاوره درست و لازم را بدهند. ازاین‌رو، شرکت مشاوره بازرگانی گزدرازی همراه شماست تا این راه را برای شما هموار کند.

مشاوره بازرگانی چیست

باتوجه‌به اینکه سیاست‌های کشورها در حوزه تجارت‌های بین‌المللی تغییریافته و تحولات پیش‌آمده در این کشورها بسیار زیاد شده است، شرکت‌های تجاری که به دنبال واردات و یا صادرات کالاهای خود به کشورهای دیگر هستند باید حواسشان به همه چیز باشد و گزینه‌های متعددی را بررسی کنند و با علم و دانش و اطلاعات کافی در حوزه‌های مختلف، تصمیم به صادرات و واردات کالای خود نمایند. اما باتوجه‌به اینکه فعالیت‌های تجاری و قوانین حاکم بر آن‌ها بسیار زیاد است و گستردگی فراوان یافته‌اند، این کار امری پرهزینه، دشوار و زمان‌بر است. ازاین‌رو شرکت‌هایی تحت عنوان شرکت‌های بازرگانی با ارائه خدمات مشاوره بازرگانی در تمام زمینه‌های تجاری به کمک تجار، بازرگانان و شرکت‌های واردات و صادرات کالا آمده‌اند تا این فرایند را آسان‌تر و میزان خطا و زیان در آن کار را به حداقل برسانند. یکی از این شرکت‌ها، شرکت مشاوره بازرگانی گزدرازی است به کمک شما در این حوزه می‌آید.

شرکت مشاوره بازرگانی گزدرازی در واقع مجموعه‌ای از راهنمایی‌ها را عموماً توسط مشاوران نخبه‌ی خود به بازرگانان و تجار به‌منظور تسهیل فرایند و فعالیت‌های تجاری آن‌ها انجام می‌دهد، تا آنها بتوانند با بینش کافی به تجارت در دنیای بین‌الملل بپردازند و در مدت‌زمان کوتاه‌تر، به سودهای بیشتری برسند و کمترین ضرر را متحمل شوند.

مشاور بازرگانی چگونه فردی است یا بهتر است بگوییم که یک مشاور بازرگانی چه کاری انجام می‌دهد؟

در جواب این پاسخ باید گفت که مشاور بازرگانی فردی تحصیل‌کرده و آشنا به قوانین اقتصاد در این حوزه است که می‌تواند با تخصص خود و تجربه کافی در این زمینه، به تجار و بازرگانان برای تجارت آن‌ها کمک کند. در واقع مشاور بازرگانی می‌تواند اطلاعات جامعی در زمینه چگونگی روش‌های صادرات و واردات کالا به تجار و بازرگانان ارائه دهد تا آنها بتوانند با آگاهی کامل و اطلاعات بیشتری در این زمینه فعالیت کنند.

یک بازرگان و تاجر موفق لازم است که در تمامی زمینه‌ها در این حوزه، از قوانین داخلی و خارجی کشورها در حوزه‌های تجارت و صادرات و واردات، آشنایی با امور گمرکی هر کشور، چگونگی ترخیص کالا و سایر فعالیت‌های ضروری و مهم در این حوزه آشنا باشد. اما آشنایی و تخصص داشتن در همه این حوزه‌ها باتوجه‌به گستردگی موضوعات و مشغله کاری افراد، کار دشواری به‌حساب می‌آید و تمام تجار و افراد و بازرگانان نمی‌توانند به طور کامل و 100 درصدی با این اطلاعات آشنایی داشته باشند و همواره نیز اطلاعات خود را باتوجه‌به تغییر قوانین و مقررات به‌روزرسانی کنند.

ازاین‌رو دریافت مشاوره از مشاور بازرگانی و سایر متخصصان موجود در این حوزه یک امر حیاتی و ضروری بوده و هر تاجر یا بازرگانی برای رسیدن به موفقیت و توسعه کسب‌وکار خود و دریافت سودهای کلان در حوزه تجارت بین‌الملل باید از تجربیات و راهنمایی‌های یک مشاور بازرگان استفاده کند.

شرکت یا فرد مشاور، به مشتریان یاد می‌دهد که چگونه برای فعالیت‌های تجاری خود برنامه‌ریزی کنند و در اجرای پروژه‌ها یاری‌شان می‌کند. همین‌طور برای تولید نتایج عملی و تقویت تفکر استراتژیک به مشتریان مشاوره می‌دهد. مشاورین تجاری به افراد مهارت‌هایی را می‌آموزند که همانند افراد باتجربه در عرصه تجارت قدم‌های بزرگ برداشته و بتوانند بر چالش‌ها و مسائل پیش رویشان نیز غلبه کنند و در آمد خود را افزایش دهند و رشد نمایند.

اما اگر هنوز هم ضرورت استفاده از یک مشاور بزرگان برای کارهای تجاری و بازرگانی خود را درک نکرده‌اید، در ادامه‌ی مقاله همراه ما باشید تا به بررسی خدمات مشاوره بازرگانی و علی‌الخصوص مشاوره بازرگانی گزدرازی بپردازیم و ضرورت استفاده از آن را به‌تفصیل بیان کنیم.

اهمیت استفاده از مشاوره بازرگانی گزدرازی

باتوجه‌به اینکه قوانین و سیاست‌های کشورهای مختلف در حوزه صادرات و واردات به طور مرتب دچار تحول و مرتباً دستخوش تغییر می‌شود، لازم است تقریباً با تمام این قوانین آشنایی کاملی داشته تا تجار و بازرگانان بتوانند در حوزه صادرات و واردات کالا به فعالیت بپردازند و مشکلی برای آن‌ها پیش نیاید. ازاین‌رو وجود یک مشاور بازرگانی در هر شرکتی لازم و ضروری است.

اگر بخواهیم برای مثال به شما بگوییم، ترخیص کالا از گمرک را در نظر بگیرید؛ این کار همواره قوانین پیچیده‌ای دارد که شناخت این قوانین و اطلاع از آن، کار هر تاجری نیست؛ ازاین‌رو لازم است که تجار و بازرگان همواره یک مشاوره بازرگان را در کنار خود داشته باشند.

یک مشاور بازرگان وظیفه خود می‌داند که راهکارهای جدید و مفید را در دسترس تاجر و بازرگان قرار دهد و آن را در برداشتن گام‌های اصولی در راه صادرات و واردات کالا راهنمایی کند.

همچنین شناخت قوانینی که همه‌روزه و مرتباً دستخوش تغییر می‌شود و وجود پیچ‌وخم‌های زیاد اداری در این حوزه، این کار زمان بر و نیازمند صرف هزینه است که هرکدام از آنها می‌تواند به کسب‌وکار شما آسیب بزند و گاهی هم ممکن است تجار و بازرگانان حتی با صرف هزینه و زمان زیاد، بازهم دچار ضرر و زیان شوند، به همین دلیل یک مشاوره بازرگان در کنار شما می‌تواند تجارت شما را با کمترین میزان خطا و ضرر در راه درست هدایت کند.

شرکت مشاور بازرگانی گزدرازی در کنار شماست تا تجارت شما را اصولی به راه درست خود پیش ببرد.

انواع مشاوره بازرگانی

باتوجه‌به اینکه امور بازرگانی تنوع زیادی دارند، مشاوره بازرگانی را نیز می‌توان در گروه‌ها و شاخه‌های متنوع و مختلفی دسته‌بندی و تقسیم کرد. مشاوره بازرگانی در گروه‌های مشاوره واردات و صادرات کالا، مشاور امور گمرکی و مشاوره بازرگانی خارجی تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه همراه ما باشید تا هریک از این موارد را بیشتر با هم بررسی کنیم.

مشاوره واردات و صادرات کالا

در این پروسه علاوه بر اینکه باید قوانین و مقررات موجود در هر کشور را برای واردات و صادرات کالا بررسی کرد، باید چگونگی انجام این فرایند و پرداخت آن را نیز شناخت.

در واردات کالا علاوه بر این قوانین باید نیازهای یک کشور را دانست، میزان سوددهی آن را نیز برای خود باید بررسی کرد. دررابطه‌با صادرات کالا نیز می‌توان این‌طور گفت که باید به بررسی بازارهای فروش کالا در کشور مقصد و بازاریابی آن کالا پرداخت. یکی از کارها و وظایف مشاوره بازرگانی، بررسی این جوانب است که مشاوره بازرگانی گزدرازی می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

مشاوره امور گمرکی

در هر کشور، گمرک نقش اصلی و تعیین‌کننده‌ای را در صادرات و واردات کالا به آن کشور دارد. اداره گمرک نیز به‌مانند تمامی ادارات هر کشور، دارای قوانین و مقررات خاص خودش است که شناخت این قوانین بسیار مهم است. همچنین مراحلی که یک کالا باید طی کند تا مجوزهای لازم برای ورود به کشور را بگیرد نیز پروسه بسیار طولانی است و انجام آنها کار هرکسی نیست و نیازمند راهنمایی است. همین‌طور و برعکس این قضیه نیز واضح است؛ تعداد زیادی مدارک برای خروج کالا از کشور نیز لازم است که بازرگانانی که تازه‌پا به این عرصه گذاشته‌اند، اطلاعات و راهنمایی‌های کاملی در این زمینه ندارند در این مورد، شرکت‌های مشاوره بازرگانی پا به میان می‌گذارند و شما را در این کار راهنمایی می‌کنند.

مشاوره بازرگانی خارجی

باتوجه‌به پیشرفت تکنولوژی قوانین کشور را هم پابه‌پای آنها تغییر می‌کند فعالیت‌های اقتصادی و تجاری نیز تحت‌تأثیر این تغییرات قرار می‌گیرند. این تغییرات موجب به‌وجودآمدن مشکلاتی بزرگ و ناشناخته می‌شود که تجارت شما را می‌تواند باعث مشکل کند. ازاین‌رو شرکت‌های مشاوره بازرگانی می‌توانند از به‌وجودآمدن چنین اتفاقاتی جلوگیری کنند. این شرکت‌ها قوانین را می‌شناسند و شما را از این قوانین آگاه می‌کنند و راه‌حل‌های مناسب برای برون‌رفت از این مشکل را در اختیار شما قرار می‌دهند.

آیا کسب‌وکار شما به مشاوره بازرگانی نیاز دارد؟

بی شک برای پیشبرد هر کاری و موفقیت در آن، به مشاوره‌ی افراد خبره و نخبه در آن کار نیاز پیدا خواهیم کرد. با توجه دسته‌بندی‌ها و خدمات فراوان مشاوره‌های بازرگانی در تمام زمینه‌ها، می‌توان با آن‌ها در زمین هی تجارت خود مشورت نمود و از تجربیات آنها در زمینه‌ی بازرگانی و تجارت استفاده کرد. چرا به مشاوره احتیاج داریم؟ چون که این نوع فعالیت‌ها همیشه دارای ریسک بالایی هستند؛ پس دم شناخت کافی در مسائلی این‌چنینی می‌تواند ضرر و زیان زیادی برای شما داشته باشد. از طرفی دیگر، بدون مشاوره نمی‌توان شرکت را در مسیر خود، روبه‌جلو پیش برد و روش آزمون‌وخطا در رونق کسب‌وکار شما نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است. پس برای شما صرفه اقتصادی ندارد. به همین دلیل باید از افراد نخبه و مشاوره‌های آنها برای رونق کسب‌وکار و پیشبرد آن استفاده کرد. ازاین‌رو شما می‌توانید از خدمات مشاوره بازرگانی شرکت مشاوره بازرگانی گزدرازی استفاده کنید تا به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در حوزه‌ی تجارت خود بگیرید تا کمترین ضرر و زیان را متوجه خود کنید.

به چه دلیل ما باید از شرکت‌های مشاوره بازرگانی استفاده کنیم؟

در حوزه‌ی صادرات و واردات کالا، چون این فعالیت‌ها بین‌المللی هستند، عموماً دارای ریسک بالایی هستند و ممکن است بسیاری از افراد و بازرگانانی که تازه به این حوزه وارد شده‌اند، در اول کار سرمایه خود را از دست بدهند و نتوانند در این بازار سود کنند و کار خود را ادامه دهند. این افراد می‌توانند در صورت تمایل به ادامه در این کار و پیشبرد اهداف شرکت خود، در سمینار و دوره‌های آموزشی بازرگانی شرکت داشته باشند.

یکی دیگر از نکاتی که در این زمینه می‌توان به آن اشاره کرد، گرفتن اطلاعاتی کامل دررابطه‌با روش‌های تجارت با کشورهای مختلف است که مشاور بازرگانی می‌تواند این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

یک مشاور بازرگانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک مشاور بازرگانی متخصص باید دارای تجربه فراوان در حوزه‌ی تجارت و امور بازرگانی داشته باشد و ویژگی‌هایی نظیر اطلاعات به‌روز در زمینه‌ی کاری، قابل‌اطمینان و متعهد، سابقه‌ی کاری درخشان، روابط‌عمومی بالا،آشنایی با قوانین مختلف کشورها در حوزه‌ی تجارت و بازرگانی و علاوه بر عرصه تجاری، به فرهنگ دیگر کشورها نیز شناخت داشته باشد.

صادرات و واردات را به مشاوران بازرگانی گزدرازی بسپارید …

مشاوران حاذق در شرکت مشاوره بازرگانی گزدرازی در کنار شما هستند تا شما را در زمینه‌ی تأمین ارز، عقد قرارداد، ترخیص انواع کالا، چگونگی روش‌های حمل‌ونقل و بازاریابی‌های صادراتی و به‌طورکلی در زمینه‌ی تجارت راهنمایی و کمک کنند که برخی از آن‌ها را در زیر برای شما شرح می‌دهیم:

  • مشاوره جهت خرید کالاهای ورودی و فروش محصولات صادراتی و عقد قراردادهای تجاری
  • مشاوره جهت اسناد موردنیاز جهت گمرک و سازمان‌های مجوز دهنده مربوط به فعالیت‌های بازرگانی
  • روش‌های معتبر پرداخت و بازگشایی انواع اعتبارات اسنادی و حواله‌های ارزی
  • مشاوره در مورد اینکه چه مجوزهایی در مورد کالاهای وارداتی و صادراتی قانونی است و شرایط اخذ مجوزهای فوق نظیرثبت سفارش،  اخذ مجوز صنایع، اداره کل تجهیزات دارویی و غذا، مخابرات، مجوزهای استاندارد و انرژی اتمی و … چگونه است.
  • مشاوره در خصوص اقدامات پیش از حمل نظیر تنظیم اسناد تجاری،بازرسی کالا در مبدأ، صدور بیمه‌نامه و غیره لازم است.
  • نحوه انتخاب بهترین شیوه عقد قرارداد با شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی کالا
  • نحوه تعیین دقیق تعرفه گمرکی و اخذ کالا
  • برآورد هزینه‌های تمام شده کالا از ابتدا تا درب انبار مقصد

شما با خیال راحت می‌توانید صادرات و واردات را به مشاوران بازرگانی گزدرازی بسپارید.

جمع‌بندی …

در این مقاله سعی شد که شما را با خدمات و فعالیت‌های مشاوره بازرگانی و اهمیت آن در پیشبرد اهداف شرکت‌ها و افراد در حوزه‌ی تجارت و بازرگانی و صادرات و واردات کالا آشنا کنیم و استفاده از خدمات آن‌ها را یک امر مهم در هر شرکتی بیان کردیم، تا شما با استفاده از تجربیات آن‌ها در حوزه‌ی تخصصی خود، بتوانید بهترین مشورت را از آن‌ها بگیرید و تصمیمی درست و منطقی برای خود بگیری. ممنون از اینکه وقت خود را در اختیار ما گذاشتید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *